Serdecznie Witam Państwa na mojej stronie.

Możecie tu zapoznać się z moją sylwetką, poglądami i pomysłami. Na “stronie głównej”, w formie bloga oraz videobloga, na bieżąco przedstawiam swój punkt widzenia na różne sprawy zasługujące na uwagę (w mojej ocenie).

Zachęcam także do interaktywnej komunikacji, wyrażania Państwa opinii i sugestii, zarówno na tematy prezentowane niniejszą stroną jak i wszelkie, które zachcecie poruszyć.
(Zastrzegam sobie jedynie prawo do ingerowania w treści godzące w dobre imię osób trzecich).
Ponadto, znajdziecie tu Państwo linki do stron, jakie moim zdaniem warto odwiedzić.

Dziękując za odwiedziny zapraszam do regularnych wejść i wszelakiej aktywności. o nas

Wizyta Hansa Bollinger

Komentarze (0) »

Relacja z iSanok.pl

Komentarze (0) »

Hans Bollinger w Zagórzu- relacja Jurka Zuby

Komentarze (0) »

http://jerzyzuba.blogspot.com/2010/09/hans-bollinger-w-zagorzu.html

Hans Bollinger w Zagórzu.

Komentarze (0) »

Dziś w Zagórzu (zgodnie z zapowiedzią na wiosnę tego roku) miałem przyjemność gościć Hansa Bollingera– ojca współpracy pomiędzy Podkarpaciem a Krajem Saary w Niemczech.

Wizyta miała wymiar roboczy, której celem było pokazanie walorów i potencjału naszej gminy. Szczególnie skupiliśmy się na elementach z którymi borykamy się na co dzień zaś w Niemczech są już dawno rozwiązane z czego możemy skorzystać.  Głównie chodzi o wykorzystanie infrastruktury kolejowej oraz ruiny klasztoru.

Rozmawialiśmy także na temat sposobów profesjonalnego ukierunkowania rozwoju gminy na turystykę– dzięki czemu możemy uczynić ów kierunek strategicznym.

Innym tematem była rozmowa o możliwości integracji młodzieży z zagórskich gimnazjów w trakcie specjalnych warsztatów w Saarlandzie (np ekologicznych lub językowych) odbywanych razem z młodzieżą z Francji i Niemiec.

Wstępnie ustaliliśmy, że dobrym miastem partnerskim dla Zagórza może być Gersheim (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gersheim) o bardzo podobnej wielkości, walorach krajobrazowych, zaludnieniu i potencjale.

urzad_Obraz 027

Kapela Serc- Przyłącz się i TY !!!

Komentarze (0) »

W świetle wielu trudnych sytuacji i dramatycznych wydarzeń jakie mają miejsce ostatnimi czasy w Zagórzu, pragnę bardzo gorąco zaprosić wszystkich do aktywnego udziału w projekcie charytatywnym, jaki w jedną z niedziel października (termin w najbliższym czasie) będziemy organizować w zagórskim domu kultury.

Celem jest pomoc potrzebującym, w różny sposób dotkniętym przez los, zarówno materialna jak i duchowa– podkreślająca solidarność oraz jedność w sprawach nadrzędnych.

W programie przewidujemy m.in.

– poranek bajkowy dla dzieci,

– kino familijne „Mikołajek” http://www.filmweb.pl/film/Mikołajek-2009-490965

– pokazy ratownictwa i pierwszej pomocy,

– loteria i licytacja fantów (do ofiarodawców już zgodzili się przyłączyć- Artur Andrus– PR3 i „Szkło Kontaktowe”, Darek Prosiecki– TVN24, Ela Mazur- Radio Tok FM, Grzesiek Michalewski– Polsat Sport i Madzia Kaliniak– Polsat „Wydarzenia”, Marta Niewczas, Siczka „KSU”, Damian Kurasz „Pektus” i wiele innych osób) Liste fantów na bieżąco będziemy prezentować Państwu na stronach internetowych,

– Koncert Kapela Serc- w improwizowanych składach m.in. Siczka, Damian Kurasz, Bartosz Głowacki, Jurek Zuba, Julek Pałasiewicz, Raya Bell z moim udziałem- tu także lista występujących cały czas rośnie 🙂

Akcje zgodzili się wspomóc i objąć Patronatem- Elżbieta Łukacijwska, Piotr Tomański, Marek Rząsa, Piotr Babinetz, Małgorzata Chomycz, Sławomir Miklicz, Wacław Krawczyk, Bogdan Jaworski, Ernest Nowak, Stanisław Fal, Józef Folcik, Jurek Oleszkowicz– TV Rzeszów, Jurek Szlachta– Radio Rzeszów, Grzesiek Bończak– TV iSanok, Adam Miszczak– TV Obiektyw, Dorota Mękarska- „Nowiny”, Marian Struś- „Tygonik Sanocki”, Robert Gałkowski- OSP Zagórz… cdn 😉

Całość- koncert i licytację poprowadzi Artur „Rudi” Rudnicki

Jeżeli masz pomysł, potrzebę serca, chcesz się przyłączyć- ZAPRASZAMY !!!

01.09.2010 czyli szkoły czas

Komentarze (0) »

Miałem dziś ogromną frajdę inaugurować rok szkolny w murach szacownego I LO w Sanoku.  Wspomnienia z każdym krokiem stawały przed oczami jak kolorowe slajdy. Piękne czasy to były bo raz, że młodości, podczas której kształtowały się niemalże wszystkie sfery meandr umysłu, dwa, że w czasach dla współczesnej Polski absolutnie przełomowych. Zaczynaliśmy liceum w socjalizmie a kończylismy w Nowej i Wolnej Polsce…

Wracając na podwórko I L.O. Była jest i będzie (w co ogromnie wierzę) to szkoła która nie tylko starała (z różnymi efektami) wpoić nam w głowy wiedzę, tak jest w większości szkół, ale przede wszystkim dała nam edukację i rewelacyjnie wprowadziła w dorosłe życie.

I własnie dziś, w ten szczególny dla wszystkich uczniów dzień, życzę Wam drodzy uczniowie aby i Wasz wysiłek w pokonaniu miesięcy do kolejnych wakacji, także zaowocował podobnymi efektami 😉

PS

Rocznik 1972 z I L.O.  za rok mamy XX lecie- SZOK !!! Ustaliliśmy dziś z Prof. Bukładem i Wołtoszem, że 25.06.2011 spotykamy się w I L.O. a potem robimy mega bibkę w stylu JKL (jak kto lubi). Czekam na wszelakie zgłoszenia, sugestie i propozycje 😉


Ankieta

Czy uczestniczył(abyś/byś) w debacie kandydatów na urząd burmistrza Gminy i Miasta Zagórz

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Stacja Docelowa
Poprzednia strona www
Publikacja sfinansowana ze środków KWW Jednością Silni