Serdecznie Witam Państwa na mojej stronie.

Możecie tu zapoznać się z moją sylwetką, poglądami i pomysłami. Na “stronie głównej”, w formie bloga oraz videobloga, na bieżąco przedstawiam swój punkt widzenia na różne sprawy zasługujące na uwagę (w mojej ocenie).

Zachęcam także do interaktywnej komunikacji, wyrażania Państwa opinii i sugestii, zarówno na tematy prezentowane niniejszą stroną jak i wszelkie, które zachcecie poruszyć.
(Zastrzegam sobie jedynie prawo do ingerowania w treści godzące w dobre imię osób trzecich).
Ponadto, znajdziecie tu Państwo linki do stron, jakie moim zdaniem warto odwiedzić.

Dziękując za odwiedziny zapraszam do regularnych wejść i wszelakiej aktywności. o nas

Kolei Żelaznych w Zagórzu c.d.n.

Komentarze (0) »

Nie mam zamiaru pisać truizmów, dlaczego kolej jest ważna na i dla Podkarpacia (ze szczególnym uwzględnieniem Zagórza). Dostępność komunikacyjna, ekologia, alternatywa ruchu towarowego dla ciężkiego transportu kołowego blokującego i degenerującego nasze drogi, wreszcie miejsca pracy i tradycja. Te funkcje może spełnić jedynie nowoczesna kolej, której stan torowisk pozwala uzyskać średnią 120 km/h a nie jak obecnie niecałe 30. Kolej musi być konkurencyjna, odpowiednio zarządzana, nowoczesna z dobrze dopasowanym rozkładem jazdy. Ale jak już wcześniej wspominałem to truizmy…

Obecna decyzja Zarządu Województwa (Marszałek Rzońca głosował za wstrzymaniem połączenia) jest niebezpieczna (choć w krótkoterminowym spojrzeniu uzasadniona) głównie z tego powodu, że wstrzymanie ruchu na trasie Jasło- Zagórz- granice państwa, spowoduje nie uwzględnienie torowisk trasy do planów inwestycyjnych. Polskie Linie Kolejowe S.A.  (inwestor i zarządca narodowej sieci kolejowej) nie będzie planował remontów odcinków na których nie odbywa się ruch.

Dlatego bardzo ważne jest aby Zarząd Województwa doprowadził do wznowienia zawieszonego połączenia i zarezerwował w RPO środki na renowację torowisk  linii Jasło- Zagórz- Łupków/Krościenko. (W tym roku na wniosek PLK S.A. są zabezpieczone środki właśnie w RPO na remont odcinka Rzeszów- Jasło)

Doraźnie Poseł Zbigniew Rynasiewicz– Szef Komisji Infrastruktury, zaproponował rozwiązanie, pozwalające uratować połączenie Zagórz – Jasło. Jego propozycję wstępnie zaakceptował minister Cezary Grabarczyk, który ma przyjechać w pierwszej połowie lutego na Podkarpacie m.in w przedmiotowej sprawie.

Ważnym elementem całej spraw jest także fakt, że na Podkarpaciu Rząd odpowiada za renowacje i modernizację polskiego odcinka linii kolejowej E30 Drezno- Lwów ( m.in.  Tarnów- Rzeszów- Medyka) i ta powinna być zmodernizowana ostatecznie w latach 2012/2013 zaś za pozostałe podkarpackie linie odpowiada wspominana PLK S.A. przy wsparciu środków pozostających w gestii Zarządu Województwa.

Protest kolejowy ?

7 komentarzy »

…czy cyniczny taniec piromanów na zgliszczach spalonego domu w przebraniu stażaków ?

W końcu to dokładnie decyzją Zarzadu Województwa a więc Marszałka Rzońcy właśnie (tu jako obrońcy zagórskich kolejarzy)  przy akompaniamencie radnego sejmiku własnego klubu PiS Majchrowicza (tu jako organizatora protestu) połączenie Zagórz- Jasło zostało zawieszone. Zawieszone z powodu niedogadania sie marszałków ze spółką której są właścicielem !!! W medycynie takie zachowanie nazywa się schizofrenią.

Najsmutniejsze jednak jest to, że z tego co widziałem w czasie całej akcji, ani razu ŻADEN Z NASZYCH KOLEJARZY nie został dopuszczony do głosu !!!

po kolei ?

Komentarze (0) »

W związku z licznymi opiniami i poglądami dotyczącymi decyzji zamknięcia ruchu kolejowego na trasie Zagórz- Jasło polecam Państwa uwadze wpis z blogu Sławomira Miklicza który dosłownie w telegraficzny sposób przedstawia stan faktyczny zaistniałej sytuacji.

http://slawomirmiklicz.pl/blog/admin/example/index.php?id=34

WOŚP w Zagórzu- za a nawet przeciw ?

Komentarze (0) »

Przyznaję racje tym którzy mają zastrzeżenia do WOŚP. Głownie chodzi mi o to, że takie charytatywne akcje dobrowolne, powinny być charytatywne i dobrowolne właśnie.

Dlatego czułem niesmak gdy Jurek Owsiak publicznie na antenie TVP okarżał władze różnych miejscowości, że nie wchodzą w organizacje orkiesty. Niesmak tym większy, że sam byłem jednym z organizatorów 1 edycji WOŚP-u w 1993 roku. Zebraliśmy wtedy w Sanoku na hali „przyzakładówki” 10 000 000 (czyli na dzisiejsze ok 1000) zł 😉 Potem m.in. występowałem jako muzyk w orkiestrze i doskonale pamiętam, że były to spontaniczne i niewymuszone zrywy różnorodnych środowisk (np dziennikarzy Radia Bieszczady). Pomijam fakt wyceny czau antenowego bądź co bądź publicznych mediów…

Niemniej…

jest to największa i najlepiej zorganizowana taka akcja nie tylko w Polsce ale i jedna z największych na świecie. Akcja która oprócz wymiaru finansowego ma jeszcze efekt solidarności międzyludzkiej o która w dzisiejszych „zagonionych” czasach nie jest łatwo !

Nie bez znaczenia jest także fakt, że dzięki odpowiedniemu nowoczesnemu mechanizmowi dźwigni finansowej jest to fundacja bardzo dobrze powiększająca swój potencjał i kapitał, co przekłada się na naprawdę wysoką skuteczność. Dlatego ciężko jest zorganizować lokalnie jakiekolwiek inne akcje, które swoją efektywnościa mogą dorównać WOŚP. Zarzucającym, że fundacja wydaje na sprzęt jedynie odsetki od kapitału zebranego odczas finałów- przypominam, że dokładnie tak samo robią inne fundacje i gdyby nie ten mechanizm pieniądze przeznaczone np na nagrodę Nobla już dawno by się skończyły.

Dlatego pomimo wszelkich wątpliwości gorąco zachęcam do wszelakiej aktywności podczas finału WOŚP w Zagórzu (jak i we wszelkich innych akcjach charytatywnych) i to bez względu na wymiar owej aktywności- w końcu chodzi o DOBROWOLNY odruch serca…

Ze swojej strony zapraszam do licytacji od (symbolicznej) złotówki reprodukcji fotografii Zagórskiej Orkiestry tym razem Kolejowej z połowy 20-tych i początku 30-tych lat ubiegłego stulecia. Na fotografiach wielu naszych Dziadków i Wujków 😉

szuflada_muza orkiestraszuflada_muza orkiesta2


Ankieta

Czy uczestniczył(abyś/byś) w debacie kandydatów na urząd burmistrza Gminy i Miasta Zagórz

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Stacja Docelowa
Poprzednia strona www
Publikacja sfinansowana ze środków KWW Jednością Silni