Hans Bollinger w Zagórzu.

Zostaw komentarz

Dziś w Zagórzu (zgodnie z zapowiedzią na wiosnę tego roku) miałem przyjemność gościć Hansa Bollingera– ojca współpracy pomiędzy Podkarpaciem a Krajem Saary w Niemczech.

Wizyta miała wymiar roboczy, której celem było pokazanie walorów i potencjału naszej gminy. Szczególnie skupiliśmy się na elementach z którymi borykamy się na co dzień zaś w Niemczech są już dawno rozwiązane z czego możemy skorzystać.  Głównie chodzi o wykorzystanie infrastruktury kolejowej oraz ruiny klasztoru.

Rozmawialiśmy także na temat sposobów profesjonalnego ukierunkowania rozwoju gminy na turystykę– dzięki czemu możemy uczynić ów kierunek strategicznym.

Innym tematem była rozmowa o możliwości integracji młodzieży z zagórskich gimnazjów w trakcie specjalnych warsztatów w Saarlandzie (np ekologicznych lub językowych) odbywanych razem z młodzieżą z Francji i Niemiec.

Wstępnie ustaliliśmy, że dobrym miastem partnerskim dla Zagórza może być Gersheim (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gersheim) o bardzo podobnej wielkości, walorach krajobrazowych, zaludnieniu i potencjale.

urzad_Obraz 027Zostaw komentarz


Ankieta

Czy uczestniczył(abyś/byś) w debacie kandydatów na urząd burmistrza Gminy i Miasta Zagórz

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Stacja Docelowa
Poprzednia strona www
Publikacja sfinansowana ze środków KWW Jednością Silni